Pomoc Ukrainie

24 lutego rozpoczęła się wojna na Ukrainie i od tego dnia rozpoczęła się służba, w którą włączyli się bracia i siostry z naszego zboru. Początkowo była to pomoc dla osób przyjeżdżających ze wschodu, a później również wyjazdy na Ukrainę z pomocą humanitarną.
Od początku wojny, do dnia dzisiejszego ponad 36 razy zawieźliśmy pomoc na wschód, gdzie za pośrednictwem zaprzyjaźnionych pastorów z Rohatynia, Tarnopola, Taurowa, Drohobycza, Charkowa, Żytomierza, Kremienczuka oraz Lwowa pomoc trafiała bezpośrednio do braci i sióstr potrzebujących, ale również jest narzędziem, dzięki którym głoszona jest ewangelia.
Transporty zawożone na wschód składają się przede wszystkim z żywności (dotychczas zawieźliśmy ponad 25 ton), ale również kosmetyków, środków higienicznych, pampersów, lekarstw, filtrów do wody, śpiworów i ubrań.
Ogromnym wsparciem dla naszych działań był transport najbardziej potrzebnych rzeczy z Anglii, który mogliśmy początkowo zmagazynować w kościele, a następnie przewozić na Ukrainę. Przyjaciele z Anglii wsparli nas również finansowo, co umożliwiło nam zakup busa, którym możemy dostarczać pomoc.
Potrzebne rzeczy oraz środki finansowe na ich zakup otrzymujemy także od braci i sióstr z naszego kościoła EWZ, oraz od kościołów z Tarnowskich Gór, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Nowego Sącza i z Kościoła Chrystusowego w Gdyni. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Kanady Sue Kate i Jonek Hydzik Ania Hydzik za wsparcie finansowe. Bardzo dziękujemy za każdy dar. Wdzięczni jesteśmy również za samochody, które w razie potrzeby bracia pożyczają, gdy jest potrzeba przewieź większą ilość rzeczy.
Dziękujemy także wszystkim tym, którzy pomagają w czasie załadunku busów, łącznie załadowaliśmy już blisko 40 ton pomocy.
Ale przede wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu, za to, że umożliwił nam tą służbę, że w cudowny sposób nas zaopatruje, że pomaga nam organizować wyjazdy i że ochrania nas w
czasie wyjazdów. W Ewangelii Mateusza 10r 42w pisze: „Również ten, kto napoi jednego z tych małych choćby kubkiem zimnej wody dlatego, że jest on uczniem, zapewniam was, na
pewno otrzyma nagrodę”. Werset ten zachęca nas, aby dzielić się z innymi, którzy są w potrzebie, tym co mamy.
Jeżeli Bóg pobudza Twoje serce, aby wesprzeć nasze działania to możesz to uczynić w dwojaki sposób:
1) Przynosząc potrzebne rzeczy (głównie żywność długoterminową)
2) Dokonując przelewu na nr konta:  82 1600 1462 1748 8149 9000 0001 z dopiskiem
„Pomoc dla Ukrainy”